*FIZJOTERAPIA *DIETETYKA
facebookinstagram

Fizjoterapia z dojazdem do Klienta lub w naszym gabinecie!

Rehabilitacja sportowa to szeroki dział fizjoterapii, który łączy profilaktykę urazów, terapię po urazach oraz przygotowanie narządu ruchu do powrotu do pełnej sprawności oraz treningu. Fizjoterapia i sport to “system naczyń połączonych”. Coraz większa świadomość na temat zdrowego trybu życia oraz wpływu aktywności fizycznej na zdrowie i ciało przyciąga coraz większą rzesze amatorów sportu. Wiąże sie to niestety ze zwiększeniem ilości urazów zarówno wśród osób uprawiających sport profesjonalnie, zawodowo jak i rekreacyjnie.

Fizjoterapia w sporcie opiera się na indywidualnej pracy rehabilitanta z podopiecznym lub sportowcem. Każdy pacjent musi mieć zapewnioną odnowę biologiczną i rehabilitację dopasowaną do: dyscypliny którą uprawia, fizycznych uwarunkowań i możliwości pacjenta oraz czasu w jakim zakładany jest powrót do maksymalnych obciążeń treningowych. Najefektywniejsze metody fizjoterapeutyczne, które stosujemy w fizjoterapii sportowej to między innymi: Cyriax, Mulligan, FDM, techniki mięśniowo – powięziowe, taping sztywny i elastyczny. Pomogliśmy już wielu lokalnym sportowcom w powrocie do zdrowia, podnoszeniu sprawności fizycznej a tym samym w osiąganiu bezkontuzyjnych sukcesów sportowych.

Fizjoterapia sportowa każdorazowo rozpoczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu i badania pacjenta. Za pomocą specjalistycznych testów fizjoterapeuta szuka przyczyny wystąpienia kontuzji, bólu lub dysfunkcji aby w maksymalnie najkrótszym czasie przywrócić pełną sprawność pacjentowi oraz całkowicie wyeliminować dolegliwości bólowe.

Prowadzimy kompleksowa rehabilitację po wypadkach, urazach sportowych, zabiegach chirurgicznych u sportowców. Nasz wykwalifikowany personel fizjoterapeutyczny dopasuje terapie do Państwa potrzeb w taki sposób by wrócili Państwo do zdrowia w możliwie najkrótszym czasie.

Rehabilitacja / masaż / fizjoterapia

Zrób prezent bliskiej osobie!